Jak nosić perfumy orientalne?

Jedną z cech, które sprawiają, że orientalne perfumy są rozpoznawalne, jest oczywiście rodzaj posiadanych przez nie aromatów, zarówno dla zapachów męskich, jak i kobiecych. Ciepło i zmysłowość zapewnione przez mieszanki wanilii, drewna, mchu, egzotycznych esencji i kwiatów są w stanie zahipnotyzować i urzec absolutnie wszystkie nasze zmysły.

Skąd pochodzą orientalne perfumy?

Tego typu perfumy, zwane również bursztynowymi, produkowane są w krajach arabskich, skąd pochodzi duża część surowców. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest niewątpliwie piżmo, które uwodzi i budzi tajemnicę zarówno w perfumach używanych zazwyczaj przez mężczyzn, jak i w tych, które są najczęściej stosowane przez kobiety, więc doskonale nadają się one do noszenia po zachodzie słońca. Zapach, który przenosi nas do tysiąca i jednej nocy, do Egiptu lub Arabii, jest połączeniem różnych esencji kwiatowych, przypraw, ziemi i olejków aromatycznych, między innymi wielu związków, które są używane do projektowania orientalnych zapachów, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Tego typu zapachy pozwalają poczuć elegancję, wyrafinowanie i świeżość, które otaczają starannie stworzone orientalne zapachy roślinne.

Jak działają perfumy orientalne?

Kreacje te są tak doskonałe, że dzięki temperaturze ciała i długotrwałemu użytkowaniu zmieniają się i ewoluują, nabierając różnych niuansów dla każdej osoby, która je nosi. Duża koncentracja ich esencji sprawia, że perfumy orientalne (https://www.bee.pl/9325-perfumy) nie wymagają dużej ilości aplikacji, a wystarczy tylko dotknąć skóry, by towarzyszyły nam przez cały dzień. Najbardziej doświadczeni perfumiarze zalecają nałożenie niewielkiej ilości na:

  • nadgarstki,
  • klatkę piersiową,
  • szyję,
  • dekolt,
  • za uszami.

Są to tzw. gorące miejsca ciała, aby ulubiony zapach mógł towarzyszyć nam przez cały dzień. Bogactwo składników składających się na arabskie perfumy sprawia, że są one potężną bronią uwodzenia, z tajemnicą, która towarzyszy tym, którzy je noszą, dlatego też doskonale nadają się do użycia w nocy, ponieważ są gęstsze, bardziej intensywne i inwazyjne, pozostawiając ślad, który nikogo nie pozostawi obojętnym.

Jak można sklasyfikować orientalne perfumy?

Jedną z kategorii zapachów orientalnych są aromaty przypraw, czyli gałki muszkatołowej, goździków i cynamonu, które nadają wyjątkowy charakter i oryginalność. Aromaty te uzupełnione są nutami drzewnymi. Niekiedy zapachy aromatyczne zawierają w sobie nutę mchu, paczuli i nutę balsamiczną, które wprowadzają do kompozycji ciepło.

Miłość zdjęcie utworzone przez freepic.diller - pl.freepik.com