Jakie zalety mają perfumy orientalne?

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że perfumy orientalne to kompozycje cechujące się ogromną trwałością (https://www.bee.pl/9325-perfumy). Warto zaznaczyć, że części osób wspomniany rodzaj perfum przypadnie od razu. Z kolei inni ludzie będą musieli się do niego bardzo długo przekonywać. Nie wszyscy zdają sobie również sprawę, że perfumy orientalne znacznie różnią się od perfum, które proponują europejscy producenci. Jakie są największe atuty tego rodzaju perfum.

Moc orientalnych olejków

Należy wiedzieć, że perfumy orientalne pochodzą z krajów Bliskiego Wschodu, w znacznej większości przypadków z Arabii Saudyjskiej, Maroka czy Egiptu. Według różnych źródeł rozpoczęto ich wytwarzanie już około 2000 roku p.n.e. Nie można zapomnieć, że tradycyjne perfumy orientalne będą zdecydowanie różniły się od europejskich wersji. Trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniane europejskie kompozycje powstają głównie przez rozpuszczanie olejków eterycznych w alkoholu. Z kolei orientalne zapachy sprzedaje się, jako czyste olejki. Produkt w ten sposób jest trwały, dzięki czemu z roku na rok może cieszyć się coraz większą popularnością. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że ich postać sprawia, że perfumy są zarówno intensywne, jak i ciężkie. Należy mieć świadomość, że perfumy orientalne w komunikacji miejskiej mogą być zbyt intensywne. Produkt przeznaczony jest zatem na specjalne okazje.

Nuty w perfumach orientalnych

Warto wiedzieć, że zapachy z Bliskiego Wschodu z znacznej większości przypadków będą opierały się na nutach żywicznych, kadzidlanych czy korzennych. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że użytkownicy mogą wyczuć drewno sandałowe, aromat bobu Tonka, piżmo, oud, wanilię czy skórę. Nie można oczywiście zapomnieć o przyprawach cechujących się zapachami, które na pewno zapadną w pamięć ze względu na swoją intensywność. Należy wśród nic wymienić szafran, cynamon, kardamon, gałkę muszkatołową czy goździki. Nie można oczywiście zapomnieć, że perfumy orientalne pobudzają zmysły, są także odurzające. Użytkownicy muszą zdawać sobie sprawę, że omawiany rodzaj perfum uważa się za ekskluzywne i eleganckie.

Perfumy orientalne w wersji europejskiej

Trzeba także zaznaczyć, że europejscy producenci perfum orientalnych tworzą zapachy inspirowane Orientem. Wychodzą tym samym naprzeciw oczekiwaniom klientów. Należy jednak wiedzieć, że kompozycje w znacznej większości przypadków są rozpuszczane w alkoholu. Ponadto ciężki i intensywny zapach składników typowo orientalnych producenci łagodzą zdecydowanie bardziej orzeźwiającymi nutami kwiatowymi.

Ślub zdjęcie utworzone przez freepic.diller - pl.freepik.com