Co należy wiedzieć o perfumach orientalnych?

Moc olejków orientalnych

Perfumy orientalne są kompozycją, która charakteryzuje się naprawdę dużą trwałością, intensywnością oraz ciepłymi zapachami. Niektórym one przypadają do gustu, a inni muszą się raczej do nich przekonywać. Różnią się zdecydowanie od zapachów, które są proponowane przez producentów europejskich perfum. Co w nich jest takiego niezwykłego? Zaraz się o tym przekonamy.

Łatwo się jest domyśleć, że perfumy orientalne pochodzą najczęściej z Maroka, Arabii Saudyjskiej oraz z Egiptu. Były już wytwarzane około dwóch tysięcy lat przed naszą erą. Szczególnie z przypraw palonych korzennych. Perfumy tradycyjne różnią się postacią od tych europejskich. Podczas gdy kompozycje europejskie powstają poprzez rozpuszczenie eterycznych olejków w alkoholu, to zapachy orientalne są sprzedawane jako olejki czyste. Są one dzięki temu bardzo trwałe. Przysparza to zwolenników na całym naszym świecie. Ich postać jednak sprawia także, że są bardzo ciężkie oraz intensywne. W niektórych sytuacjach mogę one być bardzo intensywny. Z tego właśnie powodu w Ameryce czy też w Europie są traktowane jako perfumy na specjalne okazje.

Nuty w orientalnych perfumach

Zapachy z krajów Bliskiego Wschodu się opierają na korzennych nutach oraz na nutach żywicznych czy też kadzidlanych. Możemy często wyczuć w nich skórę, wanilię, drewno sandałowe, piżmo czy też aromat bobu Tonka. Nie może zabraknąć w nich bardzo intensywnych przypraw, które zapadają w pamięć zapachach takich jak cynamon, kardamon, gałka muszkatołowa, szafran czy też goździki. Orientalne perfumy niezwykle są ciepłe, pobudzające zmysły oraz odurzające. Wiele osób uważa je jako bardzo seksowne, a niektóre są wręcz afrodyzjakiem. Od lat uważane są za zapachy bardzo eleganckie oraz ekskluzywne.

Orient w europejskiej wersji

Producenci europejscy, wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom oraz gustom klientów i tworzą zapachy, które są inspirowane orientem. Jest to jednak nieco inne wydanie. Takowe kompozycje przeważnie są rozpuszczalne w alkoholu, a ciężki oraz intensywny zapach składników orientalnych typowo jest łagodzony lżejszymi oraz także bardziej orzeźwiającymi kwiatowymi nutami. Dzięki temu powstaje miks, który ma najlepsze orientalne cechy oraz także perfum europejskich. Są to nadal zapachy bardzo egzotyczne oraz seksowne. Jednak stosowane nieco bardziej dzięki czemu możemy ich używać w zasadzie o każdej porze dnia oraz także przy każdej okazji. Koniecznie musimy się przekonać do tych perfum.

Ludzie zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com